Daruj krev u svaté Anny

  • -

Daruj krev u svaté Anny

Category : Aktuality

Přátelé, kamarádi, Komeťáci,
v několika předchozích týdnech jsme začali připravovat projekt na podporu dárcovství krve ve spojení s Fakultní nemocnicí u svaté Anny.  Do projektu jsme zapojili brněnské hudební kapely a uskupení, kdy zakládající kapelou tohoto projektu se stala kapela BRÜNNFIELD a následně hned po té se přidala i kapela Megafon a k takto spuštěnému projektu se během několika dnů připojili i fanoušci HC Kometa Brno napříč všemi frakcemi.  
Jedná se o projekt, ve kterém chceme společnými silami oslovit nejen obyvatele Brna, ale i obyvatele Jižní Moravy a společně je vyzvat k darování krve.
Jako předvoj tohoto projektu v druhém týdnu měsíce května roku 2020 se 17 hokejistů A-týmu brněnské Komety sešlo v krevní bance ve Fakultní nemocnici u sv. Anny, aby darovali krev. Po několika dnech hráče A-týmu následovali trenéři
HC Kometa Brno, kteří přišli darovat krev 26.5.2020. (podrobnosti naleznete na https://hc-kometa.cz/index.asp?cover=nikdy)
Kvůli aktuální situaci s Covid-19 se FNUSA (Fakultní nemocnice u svaté Anny) totiž potýká po znovuobnovení operací s nedostatkem krve a bude potřebovat každou naši pomoc. Na darování nejcennější tekutiny opravdu nic není, a navíc tím pomůžete spoustu lidem zachránit zdraví či život.
Kometa již několik let spolupracuje s Fakultní nemocnicí u sv. Anny, proto byla tato pomoc téměř samozřejmostí. A jak zní heslo Komety: Jsme jedna velká rodina.
A nyní máme tu možnost všichni a společně můžeme ukázat všem, že fanoušci Komety mají srdce na pravém místě a společně s hudebníky jsou připraveni pomoci těm, kteří to potřebují. Opravdu se nemáte čeho bát, darovat krev a zachránit tak lidský život je mnohem snazší, než si myslíte. A ten pocit, že jste někomu pomohli, je k nezaplacení.

Každý Komeťák je v nemocnici vítán. I v krevní bance Kometě fandí, takže budete v dobrých rukou. Proto neváhejte a přijďte pomoct. FNUSA se na vás bude těšit!
Podmínky pro dárcovství krve

Základní podmínky:
 Věk 18-65 let, prvodárci do 60 let
 Hmotnost nad 50 kg
 Platné pojištění v ČR na kompletní péči
 Dlouhodobý pobyt v ČR
 Platný občanský průkaz
 Plynulá komunikace a plné porozumění v češtině
 Plná zdravotní způsobilost
 Nerizikové chování stran výskytu infekčních chorob (AIDS, žloutenky, …)

Budete potřebovat:
1. Kartičku zdravotní pojišťovny

2. Občanský průkaz

24 hodin před odběrem: nepít alkohol, hodně tekutin, večer omezit tučnou stravu, ráno lehká snídaně a hodně tekutin.

Veškeré informace jsou umístěny na facebooku:
https://www.facebook.com/Daruj-krev-u-sv-Anny-103079414756743/
Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte jej na FB profil napsat. Odpovídat Vám bude přímo paní primářka krevní banky paní MUDr. Jarmila Celerová.
Na výše uvedeném odkaze i našich stránkách Vám brzo sdělíme termín, kdy bude možno darovat krev a budou zde uváděny i další informace týkající se tohoto projektu. Předběžně byl první termín dárcovství krve stanoven na čtvrtek 11.6.2020 (termín je stanoven symbolicky k blížícímu se mezinárodnímu dni Dárcovství krve)
Vše ostatní se dozvíte na výše zveřejněném FB profilu.

Všem předem děkujeme za podporu tohoto projektu.


Aktuality